sobota, 9 lipca 2016

10 zasad, aby byc szczęśliwym.

Na pewno nie raz słyszeliście, że w życiu bardzo ważne jest, aby być szczęśliwym. Tylko jak być szczęśliwym ? Oto jest pytanie ! Przygotowałam dla Was 10 zasad, aby być szczęśliwym. Napiszcie w komentarzach, co o tym sądzicie. 

1. Zaakceptuj siebie !

Masz kompleksy ? Gdy widzisz swój brzuch, masz ochote coś sobie zrobić? Nie lubisz swojego nosa? A może nie akceptujesz swoich lekko odstających uszu?  Nie lubisz w sobie wielu cech psychicznych ? ŹLE ! ŹLE ! ŹLE ! To jest najgorsze co możesz sobie zrobić. Musisz sie zaakcepować. Jeżeli Ty się nie zaakceptujesz, to jak inni mieliby Cię zaakceptować ? Abyś był szczęśliwym czlowiekiem, musisz wiedzieć, że jesteś cudowny, taki jaki jesteś. Juz nie mówię tutaj o pokochaniu siebie, ale przynajmniej zaakceptowaniu. To chyba możecie dla siebie zrobić ? 

2. "Pozamykaj" wszystko ze swoimi znajomymi. 

Nikt chyba nie lubi mieć jakiś konfliktów i nie pozamykanych spraw ze swoimi znajomymi. Jeżeli chcesz być na prawdę szczęśliwym czlowiekiem, spotkaj się z tymi, z którymi " masz na pieńku", porozmaiwaj z nimi, sprobuj się dogadać. Sama wiem, jka cięzko jest żyć, gdy jest ktoś, to nas strasznie nie lubi i jakoś specjalnie tego nie ukrywa. Ale kiedy zamknęłam sprawę, odrazu zrobiło mi się lżej na sercu i wiediząłam, ze to był krok w stronę stania się szczęśliwym człowiekiem.  

3. Nic na siłę. 

Robisz w swoim życiu coś, co nie sprawia Ci przyjemności ? Robisz coś, dla rodziców, bo oni tego chcą? ZNOWU ŹLE !  Odrazu mówię, żeby nie było, nie mam tu na myśli nauki. Do 18 roku musicie się uczyć i lepiej się z tym pogódźcie. Mam tu na myśli taką sytuację: " Gdy na pytanie dla kogo coś robisz odpowiadasz : DLA RODZICÓW, Znajomych; jest źle. Nie jesteście na Ziemi po to, żeby spełniać czyjeś marzenia, tylko swoje. Nikt Wam nie może narzucić teog kim jesteście, jacy jesteście, co robicie. Oczywiście przypominam, po za rodzicami, ktrórzy do 18 roku życia sprawują nad Wami opiekę i to oni o Was decydują. Nigdy nie będziecie szczęśliwi, gdy będziecie robić coś czego nie chcecie. Zmuszanie się do czegoś, nigdy nikogo nie uszczęśliwi, pamiętajcie o tym! 

4. Spełniaj marzenia.

Skoro nie można robić tego, co ktoś nam karze, to co robić? Róbcie tylko to, co chcecie. Spełniajcie marzenia. Rysujcie, malujcie, śpiewajcie, grajcie, tańczcie, róbcie zdjęcia, róbcie paznokcie, pozujcie, pływajcie, malujcie się, malujcie kogoś, chodźcie na ryby, jeździjcie na rolkach, jeździjcie na desce, jeździjcie na rowerze.... róbcie tylko to co chcecie. Spelniajcie marzenie, bo to jest najważniejsze. 

5. Może muzyka ? 

Mnie muzyka uspokaja, sprawia, że zapominam o tych smutnych chwilach, uśmiecham się. Sami spróbujcie. Polecam

6. Rób tylko to, co sprawia Ci przyjemność. 

Patrz punkt 3 :*7. Cały czas stawiaj poprzeczkę coraz wyżej. 

Jeżeli masz postawiony jakiś cel, postaw sobie poprzeczkę troszkę wyżej. Chcesz stracić 5-6 kg. Postaw poprzeczkę wyżej. Postaraj się schudnąć bardziej. Chcesz miec na koniec roku średnią 4,5 ? Spróbuj zdobyć czerwony pasek. To jest cudowne, te uczucie, kiedy coś Wam się uda osiągnąć. Czujecie się wtedy spelnieni, silniejsi i oczywiście szczęśliwsi. 

8. Odnajdź w sobie pasje. 

To bardzo ważne, abyście znajelźli coś, co sprawia wam olbrzymią przyjemność. Dla jednych jest to sport, dla innych muzyka, a dla jeszcze innych YouTube. Nie ważne co to będzie. Ważne, abyście robiąc to mieli olbrzymi uśmiech na twarzy. Abyście po prostu byli zadowoleni z teog powodu, że to robicie. 

9. Przebywaj tylko z tymi ludźmi, z którymi jest Ci dobrze. 

Po co przebywać z kimś, przy kim odrazu Wam smutno, albo kto Was bardzo denerwuje ? Pozbędźcie się ze swojego życia "wampirów energetycznych". Oni nie wprowadzają w Wasze życie nic nowego. Przebywajcie z przyjaciółmi, przy których czujecie się swobodnie, oni czują się swobodnie przy Tobie i razem cudownie się bawicie i nie potrzebujecie alkoholu, aby dobrze się bawić. Przyjaciele są po to, aby Was ciągnąć za rękę i Wam pomagać, a nie po to, aby ściągać Was na dno. Pamiętajcie o tym. 

10. Spoglądając w lustro powiedz sobie ....

jestem piękna, jestem cudowna, ten dzień będzie rewelacyjny. Jestem na prawdę szczęśliwym człowiekiem. 
5 komentarzy:

 1. Wspaniałe porady! To są zdecydowanie moje ulubione zdjęcia. Myślę, że niestety trudno wykonać wszystkie punkty dlatego nie każdy jest szczęśliwy, ale pracując nad sobą można osiągnąć to o czym się marzy. :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny post. Ciekawe i inspirujące porady. Oby tak dalej.

  Pozdrawiam
  http://szanujwspomnienia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne porady! Zaakceptowanie siebie to największy klucz do tego, aby być szczęśliwym człowiekiem ^^
  Pozdrawiam! wy-stardoll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, za każdy komentarz! To duża motywacja!
Nie bawię się w obs/obs itp.