sobota, 31 października 2015

Halloween zamiast Wszystkich Świętych ?

Witajcie !
Dawno mnie nie było, za co bardzo przepraszam.  Obiecuję, poprawie się. 
Dzisiaj mamy Halloween, czyli święto, którego nie obchodzę. Ciekawe czy wogóle wiecie co to jest za święto. Jeżeli nie, to zaraz sie dowiecie. Jeżeli tak, to sobie przypomnicie. 
* Halloween – zwyczaj związany z maskaradą i odnoszący się do święta zmarłych, obchodzony w wielu krajach w wieczór 31 października, czyli przed dniem Wszystkich Świętych. Odniesienia do Halloween są często widoczne w kulturze popularnej, głównie amerykańskiej.
Halloween najhuczniej jest obchodzony w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii i Wielkiej Brytanii. Mimo że dzień nie jest świętem urzędowym, cieszy się po święcie Bożego Narodzenia największą popularnością. Święto Halloween w Polsce pojawiło się w latach 90. 
*Źródło - Wikipedia
Najdziwniejsze dla mnie jest to, że jednego wieczora widzę, jak ktos chodzi przebrany i biega od domu do domu,a następnego dnia widzę go na cmentarzu. Oczywiście, nie oceniam tych ludzi, ale te zachowanie jest dla mnie dość dziwne. 
Ja sama Halloween nie obchodzę, ale gdy dzieci pukają do drzwi i proszą o cukierki to oczywiście, że dam, bo to są dzieci. Jednak sama tego nowego zwyczaju nie obchodzę, ale szanuje. 


A co Ty sądzisz o Halloween ?