sobota, 31 października 2015

Halloween zamiast Wszystkich Świętych ?

Witajcie !
Dawno mnie nie było, za co bardzo przepraszam.  Obiecuję, poprawie się. 
Dzisiaj mamy Halloween, czyli święto, którego nie obchodzę. Ciekawe czy wogóle wiecie co to jest za święto. Jeżeli nie, to zaraz sie dowiecie. Jeżeli tak, to sobie przypomnicie. 
* Halloween – zwyczaj związany z maskaradą i odnoszący się do święta zmarłych, obchodzony w wielu krajach w wieczór 31 października, czyli przed dniem Wszystkich Świętych. Odniesienia do Halloween są często widoczne w kulturze popularnej, głównie amerykańskiej.
Halloween najhuczniej jest obchodzony w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii i Wielkiej Brytanii. Mimo że dzień nie jest świętem urzędowym, cieszy się po święcie Bożego Narodzenia największą popularnością. Święto Halloween w Polsce pojawiło się w latach 90. 
*Źródło - Wikipedia
Najdziwniejsze dla mnie jest to, że jednego wieczora widzę, jak ktos chodzi przebrany i biega od domu do domu,a następnego dnia widzę go na cmentarzu. Oczywiście, nie oceniam tych ludzi, ale te zachowanie jest dla mnie dość dziwne. 
Ja sama Halloween nie obchodzę, ale gdy dzieci pukają do drzwi i proszą o cukierki to oczywiście, że dam, bo to są dzieci. Jednak sama tego nowego zwyczaju nie obchodzę, ale szanuje. 


A co Ty sądzisz o Halloween ? 3 komentarze:

 1. ja się na ten temat również wypowiedziałam na moim blogu zapraszam :)

  stokrotka123.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Milusi blog, ja myślę, że (co do halloween) to zależy od punktu widzenia. Uważam, że to świetna zabawa oraz można dostać cukierki :-D. Podczas tego święta nie czcimy duchów tylko się bawimy. Również szanuję zdanie innych ale oto moje. Myślę, że tu dłużej posiedzę :*
  zapraszam też do mnie
  http://korytarz.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Moim zdaniem Halloween jest świętowane w inny dzień niż Wszystkich Świętych, więc nie widzę problemu. Problem był by kiedy działoby się to w tym samym dniu, ale jeśli dzieli te dwa święta 24 godziny to nie ma sensu zawracać sobie tym głowę. Według mnie skoro ktoś jednego dnia chodzi po domach i zbiera słodycze, przebiera się, angażuje się w to i jest szczęśliwy, a na drugi dzień jedzie na groby do rodziny, modli się i zachowuje jak trzeba to oznacza, że jest porządny i uczcił dwa święta jak trzeba. Takiej osobie nic nie można zarzucić, bo zachowała się bardzo dobrze, warto ją naśladować. Z kolei co za różnica czy ty siedzisz przed komputerem lub oglądasz film w domu czy chodzisz i zbierasz słodycze? Nie sądze, że ci wszyscy, którzy są przeciwni Halloween siedzą cały dzień w kościele, płaczą, modlą się i czczą przez dwa dni pamięć zmarłych - łącznie z dniem Wszystkich Świętych. Najpewniej siedzą w domu, na tyłku, przed telewizorem i narzekają, że inni dobrze się bawią. Co więcej część z nich nawet nie pojedzie ani się nie pomodli za zmarłych bliskich... Żałosne..

  Zapraszam do mnie:
  www.fashionforazmariaa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, za każdy komentarz! To duża motywacja!
Nie bawię się w obs/obs itp.